Stravování ve školní jídelně při ZŠ a MŠ Deštná

Ve školní jídelně při ZŠ a MŠ Deštná pracují tři kuchařky a vedoucí školní jídelny. Každý den se zde uvaří průměrně okolo 180 až 200 obědů, z toho 130 obědů pro děti ze ZŠ, 89 obědů pro děti z MŠ a cca 45 obědů pro ostatní strávníky. Dále se zde denně připraví okolo 80 přesnídávek a 50 svačinek pro děti z MŠ.  Našimi hlavními strávníky jsou děti ze základní školy a mateřské školky, musíme tedy dodržovat přísné požadavky, které jsou kladeny na skladbu a vyváženost stravování pro děti. Tímto je zaručena zdravá a kvalitní strava uvařená v naší kuchyni.

Cena stravy, kterou děti platí, představuje pouze hodnotu potravin potřebných k přípravě jídla. Další náklady na obědy, tzv. režijní náklady (elektřina, plyn, voda a ostatní náklady) jsou dotované městem Deštná, platy kuchařek pak podle přepočtu financuje stát. Díky tomu si stát vyhrazuje právo regulovat složení školních pokrmů.

Vyhláška č. 107/2005 Sb., O školním stravování obsahuje průměrnou měsíční spotřebu vybraných potravin na strávníka, tzv. spotřební koš, který musí jídelny dodržovat. Vedoucí školní jídelny rozdělí potraviny (dle požadavku pro výpočet spotřebního koše – maso, ryby, mléko, luštěniny, ovoce, zelenina, apod.), jednou za měsíc sečte jejich spotřebu a vydělí počtem obědů. Dostane tak spotřebu těchto surovin na 1 oběd, která s určitou tolerancí musí odpovídat zmíněné tabulce spotřebního koše. Přestože je někdy obtížné nalákat děti na více luštěnin nebo ryb, snažíme se a daří se nám spotřební koš co nejvíce dodržovat.

Naše jídelna dále také nabízí občanům, důchodcům, maminkám na mateřské dovolené, rekreantům a ostatním zájemcům stravování pro veřejnost v rámci doplňkové činnosti. Cena jednoho oběda je 95,- Kč.  Pokud se i Vy rozhodnete u nás poobědvat, stačí ráno zavolat do 8.00 hodin. Pak už nezbývá než Vám popřát dobrou chuť.

Za všechny kuchařky vedoucí školní jídelny Andrea Hořejší

školní jídelnaškolní jídelna

Vyučovací hodiny

1. hodina - 7:30 - 8:15
2. hodina - 8:30 - 9:15
3. hodina - 9:25 - 10:10
4. hodina - 10:20 - 11:05
5. hodina - 11:15 - 12:00
6. hodina - 12:45 - 13:30
7. hodina - 13:35 - 14:20
8. hodina - 14:25 - 15:10

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.